Έναρξη του έργου “Εικαστικές παρεμβάσεις στο ΠΤΔΕ” 22/3/22

Αγαπητοί φοιτήτριες και φοιτητές του Εργαστηρίου Εικαστικών Τεχνών του ΠΤΔΕ

Αύριο Τρίτη 22/3/22 θα ξεκινήσει το project  “Εικαστικές παρεμβάσεις στο ΠΤΔΕ” με την συνεργασία και την συμβολή τριών καλλιτεχνών και των φοιτητριών/τών  του Εργαστηρίου Εικαστικών Τεχνών.

Αρχικά θα υποδεχθούμε τους καλλιτέχνες Τάκη Τζιοβάρα, Δημήτρη Κατσούδα και Τάκη Μανδέλη, με τους οποίους θα υλοποιήσουμε αρχικά, τα μεγάλα εικαστικά έργα στους χώρους έξω από τα δυο μεγάλα αμφιθέατρα του ισογείου και του 1ου ορόφου.

Θα ξεκινήσουμε παρουσίαση της βασικής ιδέας (concept) του έργου, τους στόχους, την οργάνωση, τον καταμερισμό της εργασίας και τις προπαρασκευαστικές ενέργειες.

Παρακαλώ, όσοι έχετε δηλώσει συμμετοχή για την ημέρα της Τρίτης, να βρίσκεστε στον χώρο μπροστά από το αμφιθέατρο του 1ου ορόφου στις 15:00

Συνιστάται να έχετε μαζί σας κάποιο παλιό, άνετο και ζεστό ρούχο (μπλούζα, πουκάμισο, παντελόνι κτλ) κατάλληλο για εργασία.

Ελένη Γκοντού