Πρόσκληση συμμετοχής σε πρόγραμμα E-twinning της ΕΕ

Προσκαλούνται όσοι/όσες φοιτητές/τριες (ανεξαρτήτου έτους και εξαμήνου) ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε πρόγραμμα E-twinning της Ευρωπαϊκής Ένωσης να παρευρεθούν την Παρασκευή4/10/2024 στις 12:30 μ.μ στο εργαστήριο Κοινωνικών Επιστημών και Εκπαίδευσης (3ος όροφος).

Το πρόγραμμα αφορά τη συνεργασία φοιτητών/τριών των Πανεπιστημίων της Ε.Ε. και εντάσσεται στις φετινές δράσεις του Εργαστηρίου Κοινωνικών Επιστημών και Εκπαίδευσης. Το πρόγραμμα e-twinning, το οποίο θα εκπονηθεί για το χειμερινό εξάμηνο, αφορά συνεργασία με Πανεπιστήμιο της Γερμανίας και συγκεκριμένα με το Karlsruhe University of Education, English Department και έχει ως θέμα την πολιτιστική κληρονομιά.

Περισσότερες πληροφορίες θα δοθούν στους/στις ενδιαφερόμενους/νες την παραπάνω μέρα και ώρα.

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά!

Η υπεύθυνη του προγράμματος