Ερευνητικές Προσεγγίσεις στην Εκπαίδευση STEM: Παρακολούθηση μαθήματος

Κατά τη διάρκεια του χειμερινού εξαμήνου ακ. έτους 2024-2025 προσφέρεται το μάθημα “Ερευνητικές Προσεγγίσεις στην Εκπαίδευση STEM” [ΔΕΕ705]. Το μάθημα είναι εργαστηριακό, επιλεγόμενο, προσφέρεται στους/τις φοιτητές/τριες Ζ΄(και άνω) Εξαμήνου και πραγματοποιείται στο Εργαστήριο Διδακτικής και Σχολικής Παιδαγωγικής (1ος όροφος). Στο πλαίσιο του μαθήματος προβλέπεται η εκπόνηση και υποβολή τεσσάρων (4) υποχρεωτικών (ατομικών και ομαδικών) εργαστηριακών ασκήσεων (βλ. σχετικά το Περίγραμμα του Μαθήματος). Ο εργαστηριακός χαρακτήρας του μαθήματος και η εκπόνηση ομαδικών εργαστηριακών ασκήσεων, καθιστά την παρακολούθηση των συναντήσεων υποχρεωτική.
Η πρώτη συνάντηση πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 30.09.2024

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες που πρόκειται να παρακολουθήσουν το μάθημα να στείλουν σχετική ενημέρωση στο aemvalot@uoi.gr μέχρι την Παρασκευή 04.09.2024 (δεν θα δοθεί παράταση), προκειμένου να αποκτήσουν πρόσβαση στο
ψηφιακό περιβάλλον του μαθήματος.

Παρακολούθηση ΔΕΕ 705 02.10.2024