Βιωματικό Εργαστήριο – Ανοικτό Μάθημα . Ενσώματη Μάθηση-Χορός

Το Εργαστήριο Κοινωνικών Επιστημών & Εκπαίδευσης του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης και στο πλαίσιο του προπτυχιακού μαθήματος «Εκπαιδευτικές Εφαρμογές της Χορευτικής Πράξης» διοργανώνει Βιωματικό Εργαστήριο – Ανοικτό Μάθημα.

Προσκεκλημένη εισηγήτρια είναι η Δρ. Τζίνα Γιωτάκη,

Επίκουρη Καθηγήτρια στο Τμήμα Παραστατικών και Ψηφιακών Τεχνών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου.

Η θεματολογία του βιωματικό σεμιναρίου εστιάζει σε ζητήματα Ενσώματης Μάθησης και ο τίτλος του είναι:

Ενσώματες Παιδαγωγικές Προσεγγίσεις Παιδαγωγική του Χορού & Πολιτισμική Εκπαίδευση στη Διδακτική Πράξη

Το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 24 Απριλίου 2023 και Ώρες: 14.30-17.30 στην

Αίθουσα  Γυμναστικής Γηπέδου Ποδοσφαίρου (κάτω από τις κερκίδες) στην Πανεπιστημιούπολη Δουρούτης

Το εργαστήριο/μάθημα είναι ανοικτό σε όλη την πανεπιστημιακή κοινότητα. Ωστόσο, οι θέσεις είναι περιορισμένες και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Φόρμα συμμετοχής: https://forms.gle/YbGL9MoeeHU5Ce2E9

(Δηλώσεις έως 17/4/23)

Θα χορηγηθεί βεβαίωση συμμετοχής

Σουζάννα-Μαρία Νικολάου
Καθηγήτρια, Διευθύντρια Εργαστηρίου Κοινωνικών Επιστημών & Εκπαίδευσης του Π.Τ.Δ.Ε.
Χρήστος Παπακώστας
Αν. Καθηγητής, Υπεύθυνος του μαθήματος