ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥΣΕΙΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΙΣΤΟΡΙΑ

Αγαπητοί φοιτητές

Όπως θα έχετε δει και στις ανακοινώσεις του Πανεπιστημίου, οι εξετάσεις στην Ιστορία Νεοελληνικής Εκπαίδευσης, Μουσείο και Ιστορία και Διδακτική της Ιστορίας θα πραγματοποιηθούν την 20η Φεβρουαρίου 2024, μεταξύ 9.30 και 10.15 από απόσταση με τη χρήση του λογισμικού τηλεδιάσκεψης Microsoft Teams το οποίο είναι μέρος του Office 365.

Για να εγγραφείτε στις αντίστοιχες ομάδες:

·       Ανοίγετε το Microsoft Teams

·       Επιλέγετε από το κάθετο μενού στα δεξιά την επιλογή Ομάδες (Teams)*

·       Πατάτε το κουμπί Συμμετοχή ή δημιουργία ομάδας (Join or create team) πάνω δεξιά

Στο πλαίσιο Συμμετάσχετε σε μια ομάδα με κωδικό (Join a team with a code) εισάγετε

τον κωδικό    jm3ofzy    για το   Μουσείο και Ιστορία

ht0uwty   για την Ιστορία Νεοελληνικής
                                                                        Εκπαίδευσης

3ytg9em  για τη   Διδακτική της Ιστορίας

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Θα συνδεθείτε σαν να πρόκειται για μάθημα ένα τέταρτο πριν την ανακοινωμένη ώρα, 9.15.

Για να συμμετέχετε στις βίντεο-διασκέψεις του μαθήματος:

·       Λίγο πριν ξεκινήσει το μάθημα ανοίγετε το Microsoft Teams

·       Επιλέγετε την ομάδα του μαθήματος

·       Μόλις δείτε το μπλε πλαίσιο Σύσκεψη σε εξέλιξη (Meeting now) πατάτε το κουμπί Συμμετοχή (join)

Προσοχή, συνδεθείτε σε ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ σύσκεψη, που θα έχω συγκαλέσει εγώ, μη συγκαλέσετε δική σας σύσκεψη, μη συνδεθείτε σε σύσκεψη που έχει συγκαλέσει άλλος εκτός από μένα.

Στη συνέχεια, θα αναρτήσω το διαγώνισμα και θα σας καθοδηγήσει η πλατφόρμα για το πώς θα το συμπληρώσετε.

Το συμπληρώνετε και το υποβάλετε, δεν παραμένετε στη ‘σύσκεψη/μάθημα/εξέταση’ πέρα από τον καθορισμένο χρόνο, άρα, όταν υποβληθούν, δε θα κάνω δεκτά όσα υποβλήθηκαν πέρα από 10.15.

Καλή Επιτυχία, ΕΑ