Έναρξη μαθημάτων Εργαστηρίου Εικαστικών Τεχνών

Έναρξη μαθήματος “Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια” ……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Η έναρξη του μαθήματος “Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια”  θα πραγματοποιηθεί την
Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2022, ώρα 11:30-14:30, στην Αίθουσα Σεμιναρίων , 2ος όροφος.

Θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση, Εισαγωγή στην Εικαστική Αγωγή και εγγραφές των ενδιαφερομένων.

Όσοι φοιτητές και φοιτήτριες επιθυμούν να εγγραφούν πρέπει να είναι παρόντες.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Η “Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια”  είναι ένα Εργαστηριακό μάθημα Επιλογής  με κωδικό ΔΕΕ508,  προσφέρεται  αποκλειστικά στο  Ζ΄ (7ο) εξάμηνο και θα πραγματοποιείται   δια ζώσης στο Εργαστήριο Εικαστικών Τεχνών στον 2ο όροφο, Π.Τ.Δ.Ε.

Οι φοιτητές/τριες μπορούν να ενημερώνονται από τον Οδηγό Σπουδών:
-Εργαστήριο Εικαστικών Τεχνών σελ. 29
-Περίγραμμα Μαθήματος – Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια – σελ. 466

-Η Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια,  αποτελεί προαπαιτούμενο για όλα τα μαθήματα του Εργαστηρίου  των  Εικαστικών του εαρινού εξαμήνου.

29 Σεπτεμβρίου 2022

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά