Έναρξη Μαθημάτων Εργαστηρίου Εικαστικών Τεχνών

Κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2023-2024 θα προσφερθούν τα παρακάτω μαθήματα:

Α) “Σύγχρονη Τέχνη και Εφαρμογές στο Δημοτικό σχολείο” (ΔΕΕ814)
Στην περίπτωση που θα συμμετάσχουν όλοι οι φοιτητές/τριες του προηγούμενου εξαμήνου θα δημιουργηθούν και πάλι τα 2 αντίστοιχα τμήματα (Τετάρτη 11:30-14:30 και Τετάρτη 14:30-17:30)
Β) “Εικαστικά projects” (ΠΡΟ17)

Τα μαθήματα προσφέρονται στις φοιτήτριες και τους φοιτητές του Η’ εξαμήνου και πραγματοποιούνται στο Εργαστήριο Εικαστικών Τεχνών (2ος όρ. ΠΤΔΕ)

Υπενθυμίζεται ότι για την παρακολούθηση και τη συμμετοχή είναι απαραίτητο ως προαπαιτούμενο το μάθημα “Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια” του χειμερινού εξαμήνου που προηγήθηκε.

Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 06/03/2024 στις 11:30 στην Αίθουσα Σεμιναρίων (2ος ορ. ΠΤΔΕ) ακριβώς απέναντι από το Εργαστήριο των Εικαστικών.
Παρακαλώ, όσοι/σες ενδιαφέρονται να εγγραφούν, να είναι παρόντες/σες.

Η διδάσκουσα
Ελένη Γκοντού