Βιωματικές Μέθοδοι στην Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία ΙΙ

Αγαπητές φοιτήτριες και αγαπητοί φοιτητές,

την Πέμπτη 7 Μαρτίου στις 11:30 θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο Ισογείου η δεύτερη συνάντηση στο πλαίσιο του μαθήματος «Βιωματικές Μέθοδοι στην Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία ΙΙ».

Την Παρασκευή 8 Μαρτίου στις 17:00 ξεκινά στο Εργαστήριο Γεωγραφικής και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (2ος όροφος) το πρώτο από τα τρία βιωματικά τριήμερα που περιλαμβάνει το μάθημα. Υπενθυμίζεται ότι η συμμετοχή στα τριήμερα είναι απαραίτητη για την ουσιαστική υλοποίηση του μαθήματος.

Οι ενδιαφερόμενες/οι μπορούν να εγγραφούν στο ecourse και να διαβάσουν το αρχείο «Ενημέρωση – Βασικές Οδηγίες για τη συμμετοχή στο μάθημα», το οποίο συνοψίζει τον τρόπο υλοποίησης και τις απαιτήσεις του μαθήματος.

Την Πέμπτη θα πραγματοποιηθεί και η τελική επιλογή των φοιτητριών/των που θα συμμετάσχουν στο μάθημα. Αν οι ενδιαφερόμενες/νοι είναι περισσότερες/οι από 25 θα πραγματοποιηθεί κλήρωση.

Σας ευχαριστώ
Κώστας Γαβριλάκης