Εργαστηρίου Εικαστικών  – Εξ αποστάσεως Μάθημα – Τετάρτη  11/11/2020

Το μάθημα Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια, θα πραγματοποιηθεί για όλους τους φοιτητές/τριες και των τεσσάρων τμημάτων την Τετάρτη 11/11/20  στις   11:30 – 14:30

Το μάθημα έχει τροποποιηθεί έτσι ώστε να είναι εφικτή η εκτέλεση του από το σπίτι.
Υπενθυμίζω τον κωδικό πρόσβασης μέσω του MS-Teams gjz0yeo.
Τα μαθήματα θα επανέλθουν στην Δια ζώσης εκπαίδευση με φυσική παρουσία, αμέσως μετά την άρση των έκτακτων μέτρων.

Δεδομένου ότι η άσκηση του μαθήματος απαιτεί ορισμένα υλικά, θα χρειαστούμε όσα είχαμε στο προηγούμενο μάθημα και κάποια ακόμη που ήδη σας έχω πει  προφορικά και τα επαναλαμβάνω παρακάτω.

*** Παρακαλώ όλοι οι συμμετέχοντες να προμηθευτείτε τα παρακάτω υλικά.

Α) Νέα υλικά:
1) Ένα μπλοκ με χρωματιστά χαρτιά Canson (κανσόν)   Α4  (περίπου ή και μεγαλύτερο) με ποικιλία χρωμάτων.
2) Μια υγρή κόλλα (UHU ή άλλη μάρκα) με σφουγγαράκι στο στόμιο της / ή κόλλα στικ.
3) Ένα ψαλίδι.

Β) Υλικά από προηγούμενο μάθημα:
1) Χαρτί ζωγραφικής 20 x 30 cm (περίπου). Μπορείτε να προμηθευτείτε ένα κοινό μπλοκ ζωγραφικής.
2) Ένα κουτί μαρκαδόροι/  ή  ξυλομπογιές/  ή  παστέλ (κερομπογιές) / ή ακρυλικά  χρώματα: Κόκκινο (βασικό), κίτρινο (σιτρόν) και μπλε       (ούλτρα μαρίν) / ή ακουαρέλες (υπάρχουν και σε κασετίνα)
3) 1 μολύβι και 1 σβήστρα.

*** για όσους έχουν ακρυλικά εξυπακούεται ότι θα χρειαστούμε όπως και την προηγούμενη φορά τα παρακάτω:
Πλαστική παλέτα (αντί παλέτας, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μια επιφάνεια, όπως ένα πιάτο ή έναν δίσκο σερβιρίσματος για               παράδειγμα, και να το καλύψουμε με αλουμινόχαρτο )

Τρία πινέλα για υδρόχρωμα με τετράγωνο πέλος (τρίχες) Νούμερο 4, 8, 10
Ένα παλιό ποτήρι ή βάζο με νερό και λίγο χαρτί κουζίνας για το σκούπισμα των πινέλων.

Ε-course
Τέλος, όσοι έχετε δηλώσει το μάθημα και δεν έχετε εγγραφεί ακόμη στο e- course, κάντε το άμεσα, διότι όλες οι ανακοινώσεις θα αναρτώνται εκεί και θα κλειδώσει την Τετάρτη 11/11/20 μετά το μάθημα.

Παρακαλώ όλοι οι εγγεγραμμένοι φοιτητές/τριες να είστε παρόντες και παρούσες στο επόμενο μάθημα της Τετάρτης 11/11/20
Στην περίπτωση που κάποιος έχει δυσκολία σε κάτι από τα παραπάνω, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου στο mail: egodou@uoi.gr

Ευχαριστώ

Η διδάσκουσα