Εργαστηρίου Εικαστικών  – Εξ αποστάσεως Μάθημα – Τετάρτη  25/11/2020

Το μάθημα Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια, θα πραγματοποιηθεί για όλους τους φοιτητές/τριες και των τεσσάρων
τμημάτων την Τετάρτη 25/11/20  στις  11:30 – 14:30

Δεδομένου ότι η άσκηση του μαθήματος απαιτεί ορισμένα υλικά, θα χρειαστούμε όσα είχαμε από προηγούμενο μάθημα.

Παρακαλώ όλοι οι συμμετέχοντες να προμηθευτείτε τα παρακάτω υλικά.

Υλικά
1) Χαρτί ζωγραφικής 20 x 30 cm (περίπου). Μπορείτε να προμηθευτείτε ένα κοινό μπλοκ ζωγραφικής.
2) Ακρυλικά  χρώματα: Κόκκινο (βασικό), κίτρινο (σιτρόν) και μπλε (ούλτρα μαρίν)
    ή να κουτί μαρκαδόρους (χονδρούς )
3) Μερικές μπατονέτες (αυτές που χρησιμοποιούνται για τον καθαρισμό των αυτιών) για όσους χρησιμοποιούν ακρυλικά.
4) 1 μολύβι και 1 σβήστρα.

*** για όσους έχουν ακρυλικά εξυπακούεται ότι θα χρειαστούμε όπως και την προηγούμενη φορά τα παρακάτω:
       –Πλαστική παλέτα (αντί παλέτας, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μια επιφάνεια, όπως ένα πιάτο ή έναν δίσκο σερβιρίσματος για παράδειγμα, και να το καλύψουμε           με αλουμινόχαρτο )
      – Τρία πινέλα για υδρόχρωμα με τετράγωνο πέλος (τρίχες) Νούμερο 4, 8, 10
      – Ένα παλιό ποτήρι ή βάζο με νερό και λίγο χαρτί κουζίνας για το σκούπισμα των πινέλων.

Ε-course
Λόγω τεχνικών προβλημάτων έχει καθυστερήσει η ανάρτηση των προηγούμενων μαθημάτων στο  e- course και ζητώ συγνώμη. Ελπίζω, πως σύντομα θα ολοκληρωθεί. Όσοι έχετε δηλώσει το μάθημα και δεν έχετε εγγραφεί ακόμη στο e- course, κάντε το άμεσα.

Παρακαλώ όλοι οι εγγεγραμμένοι φοιτητές/τριες να είστε παρόντες και παρούσες στο επόμενο μάθημα της Τετάρτης 25/11/20
Στην περίπτωση που κάποιος έχει δυσκολία σε κάτι από τα παραπάνω, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου στο mail: egodou@uoi.gr

Το μάθημα έχει τροποποιηθεί έτσι ώστε να είναι εφικτή η εκτέλεση του από το σπίτι.
Υπενθυμίζω τον κωδικό πρόσβασης μέσω του MS-Teams gjz0yeo.
Τα μαθήματα θα επανέλθουν στην Δια ζώσης εκπαίδευση με φυσική παρουσία, αμέσως μετά την άρση των έκτακτων μέτρων.

Ευχαριστώ

Η διδάσκουσα