Δωρεάν Επιμόρφωση από «Το Χαμόγελο του Παιδιού» στα Ιωάννινα – 15/3

Αγαπητές και αγαπητοί μας καλησπέρα,

Με αυτή μας την πρόσκληση προς τους φοιτητές και τις φοιτήτριές σας, με χαρά επικοινωνούμε μαζί σας για να σας ενημερώσουμε ότι αυτές τις ημέρες βρισκόμαστε στα Ιωάννινα με μία μεγάλη Δράση Ολιστικής Πρόληψης για μικρούς και μεγάλους.

Συγκεκριμένα, έως και την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023, στην Πλατεία Μαβίλη στη Λίμνη Ιωαννίνων, θα βρείτε όλες τις Κινητές Μονάδες του Οργανισμού μας, οι οποίες έχουν σταθμεύσει για να υλοποιήσουν δράσεις προληπτικής ιατρικής, δράση εθελοντικής αιμοδοσίας, αλλά και δράσεις εκπαίδευσης για παιδιά και μαθητές/ριες (πρωινά, σε συνεννόηση με τα σχολεία), καθώς επίσης για εκπαιδευτικούς ή/και γονείς/κηδεμόνες (απογεύματα).

Πιο συγκεκριμένα, αύριο Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 διοργανώνουμε Επιμόρφωση για Εκπαιδευτικούς Προσχολικής Αγωγής και Α/θμιας Εκπαίδευσης, με θέμα το εκπαιδευτικό υλικό «Το Παπάκι Πάει» που έχει στόχο την ενίσχυση των γνώσεων και δεξιοτήτων των παιδιών σε περίπτωση που βρεθούν σε συνθήκες εξαφάνισης. Το Εργαστήριο είναι ανοιχτό και σε φοιτητές/ριες παιδαγωγικών.

Σε περίπτωση που φοιτητές/ριές σας επιθυμούν να συμμετέχουν, θα είναι μεγάλη μας χαρά να τους υποδεχθούμε, σε ατομικό ή ομαδικό επίπεδο. Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται να επιβεβαιώσουν τη συμμετοχή τους, είτε μέσω email στο odysseas@hamogelo.gr, είτε τηλεφωνικά στο 6985635584 (Δώρα Θανοπούλου).

Περισσότερες πληροφορίες:

·        🗓Ημέρα/ώρα: Αύριο Τετάρτη 15/3 και ώρες 16:00 – 19:00

·        🚩Θα δοθούν ατομικές βεβαιώσεις συμμετοχής

·        📜Το πρόγραμμα είναι εγκεκριμένο από το ΙΕΠ και υλοποιείται στο πλαίσιο του Συμφώνου Συνεργασίας που έχει υπογράψει «Το Χαμόγελο του Παιδιού» με το Υπουργείο Παιδείας

·        ☎Η συμμετοχή είναι δωρεάν (όπως συμβαίνει σε όλες τις δράσεις του Χαμόγελου), με προκράτηση θέσεων στο 6985635584 ή στο odysseas@hamogelo.gr (Δώρα Θανοπούλου, Το Χαμόγελο του Παιδιού)

·        Το Εργαστήριο Επιμόρφωσης θα υλοποιηθεί στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο του Κινητού Εργαστηρίου «ΟΔΥΣΣΕΑΣ» από «Το Χαμόγελο του Παιδιού», στην Πλατεία Μαβίλη στη Λίμνη Ιωαννίνων

ℹ Περισσότερες πληροφορίες για το εκπαιδευτικό υλικό «Το Παπάκι Πάει» μπορείτε να βρείτε εδώ: https://www.hamogelo.gr/gr/el/pako/

ℹ Το πλήρες Δελτίο Τύπου της Δράσης μας στα Ιωάννινα μπορείτε να βρείτε εδώ: https://www.hamogelo.gr/gr/el/ta-nea-mas/to-kinito-ergastirio-enimerosis-ekpaideisis-technologias-odisseas-apo-ton-organismo-to-chamogelo-tou-paidiou-episkeptetai-ta-ioannina-gia-mia-dipli-drasi-prolipsis-gia-mikrous-kai-megalous/?fbclid=IwAR2iIouS616YmxC3fnpEAna9G00eeFnoL41YTfQRVae50Ty39rtSPtgWSDw

Θα είναι χαρά μας τους έχουμε κοντά μας!

Με εκτίμηση, για «Το Χαμόγελο του Παιδιού»,

Δώρα Θανοπούλου