ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ: «ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ Ι» (ΔΕΕ113)

Η έναρξη διδασκαλίας του μαθήματος “Ψηφιακός Γραμματισμός Ι” προγραμματίζεται για τη Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2021, ώρα 8:30-11:30, στο Εργαστήριο Εφαρμογών Εικονικής Πραγματικότητας στην Εκπαίδευση, 1ος όροφος.

Το μάθημα αναφέρεται σε γνώσεις και δεξιότητες που χρειάζεται να κατέχει ο εκπαιδευτικός. Η διδασκαλία του μαθήματος  έχει σκοπό να παράσχει εισαγωγικές θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις στην πληροφορική, και να εξοπλίσει τους φοιτητές/τριες με γνώσεις, ικανότητες και δεξιότητες τις οποίες μπορούν να αξιοποιήσουν και στα επόμενα έτη των σπουδών τους.

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, οι φοιτητές προκειμένου να συμμετάσχουν στη δια ζώσης διδασκαλία οφείλουν:

Να έχουν ολοκληρώσει προ τουλάχιστον 14 ημερών τον εμβολιασμό για κορωνοϊό COVID-19 και επιδείξουν πιστοποιητικό εμβολιασμού,

Να επιδείξουν πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου, ή

Να έχουν διαγνωσθεί αρνητικοί σε εργαστηριακό έλεγχο (rapid ή PCR) για κορωνοϊό 2 φορές την εβδομάδα.

Οι διδάσκοντες

Σ. Πέγκα, Α. Μικρόπουλος