Έναρξη μαθήματος “Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια”

Η έναρξη του μαθήματος “Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια”  θα πραγματοποιηθεί την
Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2021, ώρα 11:30-14:30, στην Αίθουσα Σεμιναρίων , 2ος όροφος.

Η “Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια”  είναι ένα Εργαστηριακό μάθημα Επιλογής  με κωδικό ΔΕΕ508,  προσφέρεται  αποκλειστικά στο  Ζ΄ (7ο) εξάμηνο και θα πραγματοποιείται   δια ζώσης  στο Εργαστήριο Εικαστικών Τεχνών στον 2ο όροφο, Π.Τ.Δ.Ε.

Οι φοιτητές/τριες μπορούν να ενημερώνονται από τον Οδηγό Σπουδών:
-Εργαστήριο Εικαστικών Τεχνών σελ. 26-27
-Περίγραμμα Μαθήματος – Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια – σελ. 495

-Η Εικαστική Αγωγή και Διδακτική της Τέχνης Ια, αποτελεί προαπαιτούμενο για όλα τα μαθήματα του         Εργαστηρίου Εικαστικών του εαρινού εξαμήνου.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, οι φοιτητές προκειμένου να συμμετάσχουν στη δια ζώσης διδασκαλία οφείλουν:

-Να επιδείξουν πιστοποιητικό εμβολιασμού για COVID-19 (προ τουλάχιστον 14 ημερών) , ή
-Να επιδείξουν πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου, ή
-Να έχουν διαγνωσθεί αρνητικοί σε εργαστηριακό έλεγχο (rapid test ή PCR) για κορωνοϊό,
 2 φορές την εβδομάδα,  48 ώρες πριν από την Τρίτη και την Παρασκευή (σε έντυπη μορφή)

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά.

H διδάσκουσα