Ανακοίνωση έναρξης του μαθήματος «Πειραματική διδασκαλία εννοιών των Φυσικών Επιστημών» (ΔΕΕ706)

Κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022, στο Ε (5ο) εξάμηνο θα προσφερθεί το επιλεγόμενο εργαστηριακό μάθημα «Πειραματική διδασκαλία εννοιών των Φυσικών Επιστημών» (ΔΕΕ706).

Το μάθημα δίνει τη δυνατότητα στους φοιτητές και φοιτήτριες να διερευνήσουν και να εφαρμόσουν έννοιες των Φυσικών Επιστημών που συνδέονται με το σχεδιασμό και την πραγματοποίηση πειραμάτων με απλά υλικά καθημερινής χρήσης.

Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 7-10-2021 και ώρα 08:30-11:30 στο Εργαστήριο Εκπαίδευσης και Διδασκαλίας της Φυσικής στον 3ο όροφο.

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, οι φοιτητές προκειμένου να συμμετάσχουν στη δια ζώσης διδασκαλία οφείλουν:

• Να έχουν ολοκληρώσει προ τουλάχιστον 14 ημερών τον εμβολιασμό για κορωνοϊό COVID-19 και επιδείξουν πιστοποιητικό εμβολιασμού, ή
  • Να επιδείξουν πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου, ή
  • Να έχουν διαγνωσθεί αρνητικοί σε εργαστηριακό έλεγχο (rapid ή PCR) για κορωνοϊό 2 φορές την εβδομάδα.

Ο διδάσκων

Κ. Γεωργόπουλος